Leden 2012

Jak si vybrat správné náušnice?

22. ledna 2012 v 12:03 | Lucc |  fashion
Ve světě šperků najdete v podstatě cokoliv, vás napadne. Je vhodné mít velké náušnice k roláku? A jak velký řetízek k malým peckám? Abyste při výběru náušnic nešláply vedle, je potřeba se řídit několika radami. 100949011

Dbejte na to, abyste na sobě měly vždy takové šperky, které jsou pro vás přirozené. To, co se vám líbí na kamarádce nebo celebritě, ještě neznamená, že to bude sedět vám. A když už budete znát svůj styl, pomožte si ještě následujícími tipy.

1. Vaše priorita

Zaměřte se vždy na jednu výraznou věc, kterou na sobě necháte vyniknout. Pokud to jsou velké a nápadné náušnice, už k nim rozhodně nepřidávejte masivní náhrdelník. Náušnice vždy laďte s tím, co máte na sobě. Pokud jste si vybrala zajímavé a poutavé oblečení, náušnice by už měly být spíše minimalistické. Pamatujte: chcete přitáhnout pozornost na jednu část svého těla.
nau1Nový obrázek (3)

2. Pozor na materiál

Pokud upřednostňujete ušlechtilé kovy, pak s jejich mícháním nebudete mít problémy. Odborníci jen varují před kombinacemi stříbra a zlata, která se v poslední době objevuje ve zlatnictvích. Je potřeba volit střídmě a opatrně. Pokud ale máte náušnice z bižuterie, pak se řiďte při výběru materiálu především tím, co máte na sobě. Barvy kovů i odstíny kamínku či korálků, by měly odpovídat vašemu oděvu. Současně by se neměly tlouct s žádným jiným doplňkem, který máte na sobě - jako je náramek nebo řetízek.

3. Podle hlavy

Velikost a masivnost náušnic se také dovíjí od toho, jaký máte účes a jak moc vynikne váš krk a šíje. Platí zde jednoduché pravidlo. Čím vyšší účes a obnaženější krk, tím větší náušnice si můžete dovolit. Pokud nosíte spíš rozpuštěné vlasy, stačí vám náušnice malé. Pokud máte oválný a protáhlý tvar obličeje, budou vám slušet i klasické kruhové náušnice. Těm se ale vyvarujte, pokud máte obličej kulatý.

4. Barevné kreace

Barva náušnic musí být buď neutrální - stříbrná, zlatá, podle toho, který typ kovu upřednostňujete, nebo v odstínu oblečení, které máte na sobě. Neznamená to, že musíte vybírat doplňky přesně podle barvy oblíbeného topu, ale je potřeba, aby byly alespoň tón v tónu. Pravidlem je, že by se na náušnicích neměly mixovat více než tři různé odstíny barev.

Zase singl,5 důvodů, proč se radovat

19. ledna 2012 v 18:14 | Lucc |  psané články
Není to žádná novinka a Český statistický úřad nedávno dokončil průzkum, který jasně potvrzuje, že neustále přibývá jednočlenných domácností. Neumí snad Češi žít v páru? Vůbec ne, jen si před vstupem do partnerství užívají trochu času pro sebe. Kvůli kariéře, nebo zkrátka kvůli sobě…78653474

Problém slova single je, že nám neustále nutí představu o tom, že je daná osoba na vše sama. Tito lidé ale přiznávají, že mají mnohem více aktivit, než třeba jejich zadaní přátelé. Víte, proč jsou na tom singles zkrátka fajn?

Důvod jedna: spousta přátel

Protože nemají nezadaní lidé oporu v partnerovi, snaží se navazovat pevné a přátelské vztahy. Nemají jen jednu "partu", kam by se uchylovali. Snaží se neustále seznamovat, zjišťovat, kdo jejich život obohacuje a scházet se. Ani náhodou se nikdo z nich nemůže cítit osamoceně. Když nemůže na kafe jedna kamarádka, v záloze je dalších pět. Často si také vybírají konkrétní typy osob na konkrétní činnosti. S Pavlou chodí na squash, s Jirkou do kina, Jana je zas pravidelným doprovodem na výstavách. Ve své podstatě je to ideální. Pokaždé můžete poznat jiné známé, pokaždé si můžete povídat o něčem jiném.

Důvod dva: v práci naplno

Pokud jste single a máte práci, která vás naplňuje a baví, je to ideální spojení. Nemusíte se ohlížet na partnera, můžete zůstat kvůli důležitému projektu trochu déle v práci. Dřete, abyste ze sebe měla dobrý pocit. Zvyšujete si pomalu sebevědomí, získáváte prostředky k tomu, abyste si mohla plnit sny. Podle svého, jen a jen vaše sny.

Důvod tři: nemusíte dělat nic, co nechcete

Zní to banálně, ale ve skutečnosti se zatím skrývá spousta svobody. Ve vztahu musíte neustále přistupovat na kompromisy. Řešíte, co budete sledovat v televizi, mluvíte o tom, co budete vařit k večeři. Musíte si naplánovat, kam pojedete na výlet, jestli teď budete vysávat, půjdete nakoupit, nebo si můžete dát chvilku pauzu a nalakovat si třeba nehty. Vztah je o neustálé komunikaci a kompromisech. Jako single tohle řešit nemusíte. Děláte si kdy chcete, co chcete. Tak si to užijte.
dv2051009

Důvod čtyři: můžete flirtovat

Co si budeme povídat, flirtovat v baru s pohledným a sympatickým mužem baví každou z nás. Ty zadané to ale musí dělat opatrně - ne opatrně ke vztahu, ale opatrně k sobě, aby je flirt neokouzlil příliš a ony mu nepropadly. Vy si to můžete dovolit. Nemáte výčitky, jen zážitky.

Důvod pět: najít se

Když jste bez partnera, máte větší možnost přemýšlet o sobě. O svých potřebách, o tom, co byste si přála. A to je ideální pro to, abyste k sobě v budoucnu někoho našla. Lidé, kteří chodí ze vztahu do vztahu, dělají obvykle při výběru partnera stále tu stejnou chybu. Nemohou to ale nikdy napravit, protože si nedají odstup, neposlouchají svou duši, aby zjistili, co si vlastně přeje. Opravdu chcete žít s tím namyšleným frajírkem, který má tři milenky v záloze? Skutečně vás tak táhne ten borec od vedle? Co od muže vlastně chcete? Když budete sama, dokážete si to promyslet. Dokážete totiž zjistit, jaká jste vy sama.